X
تبلیغات
زولا

قاسم سلیمانی نظرکرده است

شنبه 5 دی‌ماه سال 1394 ساعت 02:21 ب.ظ


بابک رحیمیان


روزگار دست برخی‌ها را گرفته و بالا می‌کشد. بعضی‌ها نظرکرده هستند.

انگار روئین‌تن است، تیرها به او اصابت نمی‌کنند.

همۀ دنیا به او احترام می‌گذارند و چشم‌بسته باورش دارند، از سیدحسن نصرالله و مقامات سیاسی و قبیله‌ای عراق گرفته تا سناتورهای آمریکا و نخست‌وزیر اسرائیل.

 

با اینکه رسما و صراحتا طرح ترورش در کنگرۀ آمریکا مطرح می‌شود و «مارک گرچت» به صراحت به نام سردار قاسم سلیمانی (فرمانده سپاه قدس ایران) اشاره نموده و تصریح می‌کند: «تکان بخورید … تلاش کنید او -قاسم سلیمانی- را بکشید»، اما حتی خواب شکار این بازماندۀ شیر ایرانی هم برای گاوچران‌های غرب وحشی، یک رویای دور از دسترس است.

آن‌ها هنوز حقیرتر از آنند که در سرزمین شاهنامه و یوزپلنگ عرض‌اندام کرده و برای بستن دست‌های رستم‌زادگان ایرانی پا در رکاب نمایند. آن‌ها در مواجهه با حاج‌قاسم‌ها، فوقش مانند یکی از مقامات بلندپایه ارتش آمریکا بشوند و عاجزانه بگویند: «من اگر او را ببینم، خیلی ساده از او خواهم پرسید از جان ما چه می‌خواهی؟».


حاج‌قاسم شبیه کسی نیست و کسی شبیه او. شیوۀ کارش را هیچکس به خوبی خودش نمی‌داند. هیچکس مثل او از کرانۀ باختری رود اردن تا پستی و بلندی‌های غزه و جولان و حلب و تکریت و هرات، و در یک کلام هیچکس مثل او وجب به وجب آسیای غربی را مثل کف دستش نمی‌شناسد و این خلاقیت و مهارت را ندارد که در کمتر از چند دقیقه در بحرانی‌ترین شرایط یک نقشۀ عملیاتی در ذهنش طراحی کرده یا نقشه‌ای را تغییر دهد تا یک نبرد باخته و نابرابر را به فتحی بزرگ تبدیل کند.

آمریکا در عراق، و اسرائیل در جنگ‌های 8 و 22 و 33 روزه و داعش در شام و عراق ضرب شستش را چشیده‌اند و خوب می‌دانند که باید این بخش از «تاریخ تمدن» را اصلاح کنند، آنجا که شادمانه می‌نوشتند: «عصر شمشیرزنان شکست‌ناپذیر شرقی به پایان رسیده است».


او را که زمانی صدام در رادیوعراق مدام برایش خط و نشان می‌کشید و به مرگ تهدید می‌کرد، حالا کردها و شیعه و سنی عراق و فلسطین و لبنان و افغانستان به حدی دوست دارند که حتی یک تماس تلفنی‌اش برای پایان هر مخاصمه و تفرقه‌ای کافیست.

زخم‌های تنش را نشمرده‌ام و نیز قرص‌ها و داروهایی که می‌خورد تا با دردها و آثار شیمیایی بدن نحیفش بجنگد تا سرپا بماند، ستاره‌های روی دوشش را هم نمی‌شمارم که این فوق‌ستارۀ بی‌ادعا را چه حاجت به ستاره‌های حلبی...

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo