X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

اجازۀ هیچگونه بازرسی از مراکز نظامی داده نمی‌شود

جمعه 1 خرداد‌ماه سال 1394 ساعت 01:31 ق.ظ


اجازۀ گفتگوی بیگانگان با دانشمندان هسته‌ای را نمی‌دهیم


فرمانده کل قوا با اشاره به اخباری مبنی بر تلاش بدخواهان ملت و برخی مسئولان منطقۀ خلیج فارس برای کشاندن جنگ‌های نیابتی به مرزهای ایران، فرمودند: اگر شیطنتی صورت بگیرد، واکنش ایران بسیار سخت خواهد بود.


به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام رهبری، در آستانۀ روز پاسدار و همچنین سوم خرداد سالروز عملیات غرورآفرین فتح خرمشهر، صبح چهارشنبه مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان افسری دانشگاه امام حسین با حضور آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا برگزار شد.

رهبر ایران در این مراسم در سخنانی با اشاره به زیاده‌خواهی‌های جدید در مذاکرات هسته‌ای، از جمله درخواست برای بازرسی از مراکز نظامی و گفتگو با دانشمندان ایرانی، تأکید کردند: این اجازه مطلقاً داده نخواهد شد و دشمنان بدانند ملت و مسؤولان ایران در مقابل زیاده‌خواهی‌ها و زورگویی‌ها به هیچ وجه کوتاه نخواهند آمد.


فرمانده کل قوا همچنین با اشاره به اخباری مبنی بر تلاش بدخواهان ملت و برخی مسؤولان منطقه خلیج فارس برای کشاندن جنگ‌های نیابتی به مرزهای ایران، گفتند: اگر شیطنتی صورت بگیرد، واکنش ایران بسیار سخت خواهد بود.

آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به وجود گفتمان دیگری تحت عنوان «گفتمان جاهلیت»، افزودند: گفتمان جاهلیت امروز که گفتمانی ظالمانه، زورگویانه، متکبرانه و خودخواهانه و از جانب قدرت‌های سلطه‌گر جهان است، در مقابل گفتمانی قرار دارد که طرفدار عدالت، آزادی بشر و از بین رفتن زمینه‌های استثمار و استعمار، و نابودی نظام سلطه است.

ایشان با تأکید بر اینکه چشمان تیزبین ملت‌ها قادر به تشخیص این دو گفتمان و شناخت حرکت منافقانه و ریاکارانۀ گفتمان جاهلیت، تحت پوشش الفاظی همچون «حقوق بشر» و «عدم خشونت» است، گفتند: امکان آشتی و نزدیکی این دو گفتمان به یکدیگر هیچگاه وجود نخواهد داشت. زیرا یک گفتمان قائل به ظلم و ستیزه‌گری با ملت‌هاست، در حالی‌ که گفتمان دیگر، قائل به حمایت از مظلومان و مقابله با ظالمان است.


رهبر انقلاب با اشاره به تبلیغات دشمنان مبنی بر منزوی بودن ایران، خاطرنشان کردند: منزوی کسانی هستند که فقط می‌توانند با زور و دلار، برخی افراد را جذب خود کنند. ملت ایران با قدرت و با اعتماد به نفس، از چالش‌های موجود عبور خواهد کرد.

آیت‌الله خامنه‌ای یکی از این چالش‌ها را زورگویی‌ها و زیاده‌خواهی‌های طرف مقابل در مذاکرات هسته‌ای دانستند و خاطرنشان کردند: دشمنان، همچنان ملت ایران و مسؤولان را به خوبی نشناخته‌اند که حرف زور می‌زنند. زیرا ملت و دولتِ برآمده از این ملت، هیچگاه تسلیم حرف زور نخواهند شد.

ایشان با تأکید بر اینکه هر مقدار در مقابل زیاده‌خواهی‌های طرف مقابل کوتاه آمده شود، آن‌ها جلوتر خواهند آمد، خاطرنشان کردند: باید در مقابل این زیاده‌خواهی‌ها، دیوارۀ مستحکمی از عزم و توکل و اقتدار ملی به وجود آید.


رهبر انقلاب یک نمونه از زیاده‌خواهی‌های طرف مقابل در مذاکرات هسته‌ای را، درخواست برای بازرسی از مراکز نظامی و گفتگو با دانشمندان و محققان ایرانی بیان کردند و افزودند: همانگونه که قبلاً هم گفته شد، اجازۀ هیچگونه بازرسی از هیچ یک از مراکز نظامی و همچنین گفتگو با دانشمندان هسته‌ای و سایر رشته‌های حساس و اهانت به حریم آن‌ها، داده نخواهد شد. من اجازه نخواهم داد که بیگانگان بیایند و با دانشمندان و فرزندان عزیز و برجستۀ این ملت صحبت و از آنان بازجویی کنند.


ایشان با تأکید بر اینکه هیچ ملت و دولت عاقلی اجازۀ چنین کاری را نمی‌دهد، گفتند: دشمن پررو و وقیح، انتظار دارد که ما اجازه دهیم آن‌ها با دانشمندان و محققان ما دربارۀ یک پیشرفت اساسیِ بومی و ملی گفتگو کنند. اما مطلقاً چنین اجازه‌ای داده نخواهد شد. این موضوع را دشمنان نظام و همۀ کسانی که منتظر تصمیم نظام هستند، به روشنی متوجه شوند. مسؤولینی هم که در این میدان حرکت می‌کنند، بدانند که تنها راه مقابله با دشمن وقیح، عزم راسخ و عدم انفعال است. همۀ ما خدمتگزار مردم هستیم و وظیفه داریم که در مقابل زورگویی، وقاحت، توقعات بیجا و توطئه‌ها با کمال استقامت بایستیم.


آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه به برخی خبرها مبنی بر تلاش مشترک دشمنان و برخی مسؤولان سفیه منطقۀ خلیج فارس برای کشاندن جنگ‌های نیابتی به نزدیکی مرزهای ایران اشاره و تأکید کردند: پاسداران انقلاب و همۀ پاسداران حریم امنیت ملی در نیروهای مسلح هوشیار و بیدارند و اگر شیطنتی صورت بگیرد، واکنش ایران بسیار سخت خواهد بود.

ایشان با تأکید بر اینکه ملت ایران با امیدواری کامل به حرکت در مسیر افق روشن خود ادامه خواهد داد، خاطرنشان کردند: پیمودن مسیر حرکت به سمت آرمان‌های والا، قطعاً همراه با هزینه‌هایی است و در طول تاریخ نیز ملت‌هایی نشان لیاقت گرفته‌اند که در مقابل چالش‌ها به زانو درنیامدند و در مقابل هرگونه تجاوز سخت و نرم، حصار مستحکم عزم و اقتدار ملی را نشان دادند.

رهبر انقلاب، ملت ایران را در زمرۀ چنین ملت‌هایی دانستند و در پایان اظهار امیدواری کردند جوانان عزیز و نسل نورسیده، بار سنگین امانتی را که از نسل گذشته به آن‌ها رسیده، بهتر و مستحکم‌تر از قبل به پیش برند.


در این مراسم، سردار سرلشگر محمدعلی جعفری، با بیان اینکه دشمنان با زبان سلاح بیشتر آشنا هستند و ما هم قصد داریم با همین زبان با آنان روبرو شویم، تاکید کرد: سلاح سپاه برای عدالت‌خواهی و ظلم‌ستیزی به کار می‌رود.

 

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940230000930

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo