X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران

دوشنبه 3 فروردین‌ماه سال 1394 ساعت 04:37 ب.ظ

 

۱۳۹۳/۱۱/۲۳


به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، سردار سلیمانی روز پنجشنبه، ۲۳ بهمن، در یکی از معدود اظهارنظرهای علنی خود اظهار داشت: «با توجه به شکست‌های سنگینی که داعش و سایر گروه‌های تروریست در عراق و سوریه متحمل شده‌اند، مطمئن هستیم که این گروه‌ها به پایان عمر خود نزدیک می‌شوند.»


قاسم سلیمانی، می‌گوید که وجود گروه‌های تکفیری مانند داعش، آخرین حربۀ استکبار است که با هدف برافروختن آتش فتنه و جنگ داخلی در منطقه شکل گرفته است.


مقامات جمهوری اسلامی پیش از این بار‌ها گروه حکومت اسلامی را ساخۀ آمریکا و کشورهای غربی خوانده‌اند و از جمله آیت‌الله خامنه‌ای گفته است که دولت بریتانیا «داعش» و القاعده را برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران درست کرده ‌است.

گزارش ایرنا می‌گوید که فرمانده سپاه قدس ایران در ادامۀ اظهارات خود همچنین تصریح کرده که «امروز نشانه‌های برتری ایران را در سرتاسر منطقه از بحرین و عراق گرفته تا سوریه و یمن و شمال آفریقا مشاهده می‌کنیم.»


ایران در نبرد داخلی سوریه جانب حکومت بشار اسد را گرفته و در عراق هم علیه گروه داعش فعال است. از سویی، مقامات برخی از کشورهای عربی، ایران را به دخالت در امور داخلی یمن و بحرین نیز متهم می‌کنند، اتهامی که ایران آن را رد کرده است.

بر اساس این گزارش، فرمانده سپاه قدس در ادامه سخنان خود تاکید کرد: «استکبار و صهیونیسم جهانی با شکست‌های متوالی در برابر جبهۀ مقاومت به عجز خود و اقتدار ایران، بیش از پیش اذعان کرده‌اند.»


پس از کشته شدن محمدعلی الله‌دادی، سرتیپ سپاه پاسداران، و شماری از اعضای حزب‌الله لبنان و همچنین جهاد مغنیه، فرزند عماد مغنیه، از فرماندهان پیشین حزب‌الله، بر اثر حملۀ هوایی اسرائیل در روزهای پایانی دی ماه، روز هشتم بهمن یک خودروی نظامی اسرائیل در مرز این کشور با لبنان هدف موشک ضدتانک قرار گرفت. حزب‌‌الله لبنان با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است.


پیش از این، تلویزیون المیادین لبنان از دیدار قاسم سلیمانی با شیخ حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان، ۴۸ ساعت پس از حملۀ اسرائیل خبر داده بود.

محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران نیز روز جمعه، ۱۰ بهمن، تاکید کرد که پاسخ جمهوری اسلامی و حزب‌الله لبنان به اسرائیل یکی است.


http://www.radiofarda.com/content/f9-iran-ghasem-soleimani-isis/26844534.html


 

قاسم سلیمانی بر روی جلد نشریۀ آمریکایی نیوزویک


http://www.radiofarda.com/content/f12-qasem-soleimani-on-newsweek/26720797.html

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo