تفاوت‌های زن و مرد در رابطۀ زناشویی

یکشنبه 16 شهریور‌ماه سال 1393 ساعت 10:59 ب.ظ


میل جنسی زن، مانند اجاق برقی است. آرام‌آرام داغ می‌شود و مدت زیادی طول می‌کشد تا سرد شود.

میل جنسی در مردان، مانند زودپز است. در عرض چند ثانیه با آخرین ظرفیت کار می‌کند و به محض پخته شدن غذا، سریعاً خاموش می‌شود.


میل جنسی در زن و مرد

میل جنسی یک زن معمولی، تدریجاً بیشتر شده و در سن ۳۶ تا ۳۸ به اوج خود می‌رسد، که همین مسأله می‌تواند توجه آن‌ها را به جوان‌های کم‌سن و سال توجیه کند. عملکرد جنسی مرد در ۱۹ سالگی را می‌توان با کارکرد جنسی زن ۳۰ تا ۴۰ ساله مقایسه کرد.

با بالا رفتن سن مرد، میل جنسی او آرام‌آرام رو به کاهش می‌گذارد. میل جنسی مرد ۴۰ ساله را می‌توان با میل جنسی زن ۲۰ ساله مقایسه کرد، که می‌تواند توجیهی باشد برای گرایش مردان در سنین بالا به دختران جوان.

در زوج‌های از نظر سنی نامناسب، فاصلۀ سنی معمولاً بین ۱۰ تا ۲۰ سال است. یائسگی در مردان بسیار خنده‌دار است. زنان در یائسگی اضافه وزن پیدا می‌کنند و بدنشان گُر می‌گیرد. اما مردها در یائسگی با دختران جوان قرار ملاقات می‌گذارند و موتورسواری می‌کنند.


لطفاً رابطۀ جنسی نه، ما مؤنث هستیم!

میل جنسی زن به طور قابل‌توجهی تحت تأثیر اتفاقات زندگی‌اش است. اگر از شغل خود نفرت داشته باشد، اگر مسئولیت سنگینی در کار به عهده‌اش گذاشته شود، اگر قسط خانه عقب افتاده باشد، اگر بچه‌ها مریض باشند، اگر در باران خیس شود و یا چیزی از خانه گم شود، رابطۀ جنسی برایش مفهومی نخواهد داشت. تنها چیزی که به آن نیازمند خواهد بود، رفتن به رختخواب و خوابیدن است.


رابطۀ جنسی، همین الان لطفا!

اگر همین مسائل برای مرد اتفاق بیفتد، او رابطۀ جنسی را قرص خواب قلمداد خواهد کرد و آن را نوعی وسیلۀ رهایی از فشارهایی که در طول روز روی هم تلنبار شده، خواهد دانست. بنابراین در پایان روز، چنین تمایلی از جانب او برای زن سنگین و غیرقابل فهم است. زن او را یک وحشی بدون احساس خواهد نامید و مرد هم زن را سردمزاج خوانده و شب را روی بهارخواب (بالکن) به صبح خواهد رساند. برای مرد خوابیدن در بهارخواب مهم نیست، این کار نوعی چادر زدن در طبیعت است.


زن خواهان رابطۀ جنسی زیاد با مردی است که دوستش دارد

تعداد کمتری از زنان را می‌شود یافت که مانند مردان از نظر جنسی زیاده‌طلب باشند. اما انگیزه‌های زن در این زمینه با انگیزۀ مرد تفاوت دارد. مغز مؤنثِ غارنشین چنان برنامه‌ریزی شده است که فقط به خاطر رابطۀ جنسی تن به آن نمی‌دهد و برای اینکار نیاز به ارتباط یا حداقل اشتراکات عاطفی دارد تا میل جنسی پیدا کند. اغلب مردان تشخیص نمی‌دهند که اگر زن از نظر عاطفی وابسته شود، تا حداقل پنج شش ماه یک همبستر خوب خواهد بود.


مرد فقط به رابطۀ جنسی زیاد نیازمند است

زیاده‌طلبی و بی‌بندوباری در مغز مرد برنامه‌ریزی شده است. او با دارا بودن مقدار زیادی میل جنسی، باید به نیاز دیرینۀ زاد و ولد پاسخ گوید. بنابراین از نظر زیستی، مناسب تک‌همسری نیست. بعضی از مردها تک‌همسری را چیزی می‌دانند که میز و صندلی از آن درست شده است. اگر این نیاز فشار زیادی به مرد وارد کند، او حتی تا حضیض زناکاری فرو می‌غلتد تا بقای قبیله را تضمین کند.

وقتی پای نزدیکی جنسی پیش می‌آید، زن نیاز به دلیل مرد دارد و مرد نیاز به مکان. دلیل زن برای رابطۀ جنسی با دلیل مرد فرق دارد. زن رابطۀ جدید را در جستجوی عشق و احساس عاشقانه آغاز می‌کند. نزدیکی جنسی بعد از این مرحله اتفاق می‌افتد.


زن: تو زوج مزخرفی هستی.

مرد: در دو دقیقه چطور به این نتیجه رسیدی؟

یک مرد سالم، از شروع سرد تا اوج لذت جنسی به زمان متوسط ۲ تا ۵ دقیقه نیازمند است. این زمان در یک زن سالم به طور متوسط ۱۳ دقیقه است. در بیشتر پستانداران، نزدیکی جنسی عملی سریع بوده است. چون در این لحظه نمی‌توانند از نظر ذهنی روی چیز دیگری تمرکز کنند و در معرض خطر حمله قرار می‌گیرند. «تند و سریع» شگرد طبیعت برای بقای انواع بود.


زن از راه گوش (شنیدن) تحریک می‌شود

وقتی زن، مردی برهنه ببیند، از خنده روده‌بر می‌شود!

زن با داشتن طیف وسیع‌تری از گیرنده‌های حسی، بیشتر تمایل به شنیدن واژه‌های شیرین دارد تا نگاه کردن به شکل و اندام مذکر. حساسیت زن به شنیدن تعریف‌های بی‌نظیر، چنان قوی است که حتی بعضی از زن‌ها هنگام شنیدن نغمه‌های عاشقانه از طرف محبوبشان، چشمان خود را می‌بندند.


مرد از طریق چشم (دیدن) تحریک می‌شود

مغز مرد برای نگاه کردن به شکل و اندام مؤنث برنامه‌ریزی شده است. این است که تصاویر و تصورات تحریک‌آمیز برای مردان بسیار مهم است.


زنان در واقع دنبال چه هستند؟

شخصیت، شوخ‌طبعی، حساس بودن، هوش و ذکاوت، هیکل متناسب

آنچه مردان فکر می‌کنند زنان به دنبال آن هستند…

شخصیت، هیکل متناسب، شوخ‌طبعی، حساسیت، قیافۀ خوب

مردان خوب می‌دانند زنان دنبال چه هستند.


آنچه زنان فکر می‌کنند مردان به دنبال آن هستند:

قیافۀ خوب، هیکل خوب، سینه، لگن پهن، شخصیت

آنچه مردان واقعاً دنبالش هستند:

شخصیت، قیافۀ خوب، هوش و ذکاوت، شوخ‌طبعی، هیکل متناسب

زنان در واقع نمی‌دانند مردها واقعاً چه می‌خواهند.


آنچه زنان از رابطۀ جنسی انتظار دارند

زن پیش از اقدام به رابطۀ جنسی، نیاز به مدت نسبتاً زیادی دارد تا با صحبت و توجهی که به او می‌شود، آمادگی پیدا کند. مرد می‌خواهد از فشاری برهد و زن می‌خواهد پناهی یابد. اگر این تفاوت درک شود، مرد می‌تواند در این رابطه نقش بهتری ایفا کند. بیشترِ زنان حداقل به سی دقیقه برای آمادگی ارتباط نیازمندند و مردان به ۳۰ ثانیه.

پس از اتمام رابطه، زن آماده است تا دنیا را فتح کند. او می‌خواهد نوازش کند، نوازش ببیند و صحبت کند. اما مرد اگر خواب نرفته باشد، دلش می‌خواهد بلافاصله کار دیگری کند، مثلاً چای درست کند. مرد همیشه می‌خواهد تمرکز خود را حفظ کند. در زمان اوج لذت جنسی، او برای چند لحظه این تمرکز را از دست می‌دهد. بلند شدن و بلافاصله کار دیگر انجام دادن نوعی اطمینان است برای او، تا احساس کند دوباره تمرکز خود را به دست آورده است.


آنچه مردان از رابطۀ جنسی انتظار دارند

مرد با اوج لذت جنسی می‌خواهد از فشار درونی خود رهایی یابد. مرد با استفاده از رابطۀ جنسی می‌خواهد به صورت بدنی چیزی را بیان کند که به طریق عاطفی قادر نبوده است. اگر مرد مشکلی از قبیل بیکاری، بدهکاری و... داشته باشد، به احتمال زیاد از این ارتباط کمک می‌گیرد تا فشار روحی درونش را کاهش دهد. کمتر مسأله‌ای را می‌توان یافت که مرد نتواند آن را با ارتباط جنسی حل کند.

آزمایش‌ها نشان می‌دهد، مردی که تحت فشار نیاز جنسی است مشکلاتی در شنوایی، تفکر، رانندگی یا کار با دستگاه‌های سنگین دارد. او همچنین از نوعی اختلال زمانی هم رنج می‌برد. مثلاً ۳ دقیقه در نظرش ۱۵ دقیقه می‌آید. اگر زنی انتظار تصمیم عاقلانه‌ای از مرد داشته باشد، بهتر است بحث آن را موکول به بعد از رابطۀ جنسی کند، زیرا در این زمان مغز مرد کاملاً پاک و آماده است.


صحبت جنسی زنان

در حین رابطۀ جنسی، اگر مرد بخواهد حرف بزند، باید از نیمکرۀ چپ مغز هم استفاده کند. اما برای زن، استفاده از هر دو نیمکره آسان است. حرف زدن در حین رابطۀ جنسی برای زن بسیار مهم است. اما زنان به جای واژه، معمولاً از اصوات برخاسته از احساس استفاده می‌کنند، که این امر رابطه را برای مرد نیز دلپذیرتر می‌کند. اگر زن بخواهد از واژه استفاده کند، مرد مجبور می‌شود برای فکر کردن دربارۀ آن‌ها، از کار اصلی منحرف شود.


صحبت جنسی مردان

بیشتر مردان در یک زمان، یک کار انجام می‌دهند. اگر مردی آمادگی کامل برای ارتباط جنسی پیدا کند، حرف زدن، شنیدن یا رانندگی برایش دشوار خواهد بود. این است که در حین این رابطه، مرد به ندرت حرف می‌زند. اگر زن اقدام به صحبت کند، به احتمال قوی حواس مرد را پرت خواهد کرد. در حین رابطۀ جنسی، مرد نیمکرۀ راست مغز خود را با تمامی ظرفیت به کار می‌گیرد. تصاویر مغزی نشان می‌دهند که تمرکز او در این زمان چنان شدید است که عملاً شنوایی خود را از دست می‌دهد.

 

http://gizmiz.com/differences-between-male-and-female/


برچسب‌ها: زن، مرد، زناشویی، جنسی
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo