X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

روحانی خطاب به منتقدان: بروید به جهنم!

پنج‌شنبه 6 شهریور‌ماه سال 1393 ساعت 03:23 ق.ظ


همین چند وقت پیش بود که گفت نمی‌توان با زور و شلاق مردم را به بهشت برد. حالا حسن روحانی در یک سخنرانی، منتقدان خود را به جهنم دعوت کرده است! 


حسن روحانی، رئیس جمهور صبح دیروز در همایش سالانۀ سفرا و نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور که با حضور محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه برگزار شد، از منتقدان عملکرد تیم مذاکره‌کنندۀ هسته‌ای به شدت انتقاد کرد.


به گزارش تسنیم، روحانی با بیان اینکه عده‌ای در داخل تعامل‌هراسی را مطرح و در خارج هم برخی ایران‌هراسی می‌کنند، تاکید کرد: سیاست خارجی دکترین مستقل ندارد، بلکه جزئی از سیاست ملی است؛ عده‌ای شعار سیاسی می‌دهند اما بزدل سیاسی هستند، هر وقت مذاکره می‌شود، می‌گویند می‌لرزیم؛ به جهنم، بروید جای گرم که نلرزید، خدا شما را ترسو و لرزان آفریده است.

این اظهارات روحانی درحالی است که قرار بود امسال فضای اتهام‌افکنی و برچسب‌زنی علیه منتقدان و مخالفان نباشد.


وی در ادامه، دیپلمات‌های ایران را از دیپلمات‌های برتر جهانی دانست و افزود: در مذاکرات، مبنای ایران خواست ملت است، آنچه مردم از ما خواسته یا خواهند خواست را با شهامت دنبال می‌کنیم؛ اگر دچار محاسبۀ غلط شویم به پیروزی نمی‌رسیم. او در ادامه گفت: این دولت اهل شعار نیست، اهل عمل است؛ ما شعور می‌خواهیم به جای شعار، تدبیر می‌خواهیم به جای تصمیمات یک‌شبه و ما قادریم مشکلاتمان را حل کنیم، که یک نمونۀ آن توافق ژنو بود.


وی افزود: یک قدم مهمی در این توافق برداشته شد که هم اصل غنی‌سازی در ایران پذیرفته شد و هم حق غنی‌سازی ما در چارچوب نیاز منطقی پذیرفته شد و اینکه بعد از دوران کوتاهی، ایران تفاوتی با دیگر کشورهای عضو ان پی تی نداشته باشد.


روحانی در ادامه خاطرنشان کرد: ما شعار نمی‌دهیم و می‌خواهیم یک روابط صمیمانه و برد - برد داشته باشیم؛ باید چهرۀ جمهوری اسلامی ایران را که در سالیان گذشته به ناروا منحرف، مشوش و مشوه جلوه دادند، این چهره را بگردانیم و چهرۀ واقعی را به دنیا معرفی کنیم. ما می‌خواهیم با همۀ آن‌هایی که می‌خواهند با ما رفتار خوب داشته باشند، مسائلمان را حل کنیم و حتی آن‌هایی که سالیان دراز با ما در تخاصم بودند، اگر در برابر حقوق ملت ما سر فرود بیاورند، حتما تنش‌ها را کاهش می‌دهیم و اگر اطمینان پیدا کنیم که منافع ما تضمین است، روابط را عادی خواهیم کرد و تنها خط قرمز ما منافع ملی است.


وی با بیان اینکه ما به دنبال برد - باخت نیستیم، گفت: برخی به بنده می‌گویند سر طرف مقابل را کلاه بگذاریم. اما این دوران تمام شده که کسی بتواند سر دیگری را کلاه بگذارد. برخی حرف‌های قشنگی می‌زنند و شعار می‌دهند؛ اما برای یک قرن، نیم قرن پیش است و آن‌ها از تاریخ عقب هستند.


رئیس جمهور ادامه داد: در طرف مقابل، عده‌ای هستند که حتی بعد از توافق نهایی بگویند ما جلوی ایران را گرفتیم و ایران را مهار کردیم. اما دیگر این دنیا تمام شده و آن‌ها نیز در 50 سال پیش هستند؛ تنها در داخل کشور نیست که عده‌ای در 50 سال پیش هستند، آن‌ها هم در 50 سال پیش زندگی می‌کنند.

روحانی همچنین در این سخنرانی از محمدجواد ظریف تشکر کرد.

 

روزنامه وطن امروز، شماره 1386 به تاریخ 21/5/93، صفحه 2 (سیاست)


http://www.magiran.com/npview.asp?ID=3003924


برچسب‌ها: روحانی، جهنم، لرزان، دولت
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo